SPK: Piyasa bozucu hareketlere karşı gözetim ve denetim yapılıyor

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), hisse senetlerinde yapılan süreçlerin Borsa İstanbul tarafından anlık takip edildiği, Kurul’un da gerçek ve hükmî şahısların piyasa bozucu hareketlerine karşı nezaret ve kontrolünü daima yaptığı bildirildi.

SPK’den yapılan açıklamada, son günlerde birtakım basın yayın organları ve toplumsal medya mecralarında borsada yaşanan dalgalanmalara ait çıkan haberlere işaret edildi.

Pay senetlerinde yapılan süreçlerin Borsa İstanbul tarafından anlık takip edildiği vurgulanan açıklamada, “Kurulumuz da gerçek ve hukukî şahısların piyasa bozucu hareketlerine karşı nezaret ve kontrolünü daima olarak yapmaktadır” sözü kullanıldı.

Açıklamada ayrıyeten, Kurul’un, yasalar çerçevesinde, yatırımcıların korunmasını ve sermaye piyasasının gelişimini ön planda tuttuğu belirtildi.

“BANKALAR VE BATIK YANDAŞ ŞİRKETLER ABAT EDİLDİ”

Öte yandan dün Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Faik Öztrak, Twitter hesabından paylaşımlarda bulundu. Bankaların son 1 yıldaki kârını 5’e katladıklarını söz eden Öztrak, “Milletin elindeki avucundakine göz diken bu idare, milletten aldı, yandaşlarını ve faiz lobilerini abat etti. Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir servet transferine imza attı. Milletin alın terini, emeğini yılların uğraşını bile isteye enflasyona ezdirdi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir