YSK’nın İYİ Parti kararı Tokat’ta gündem oldu

TOKAT HABER GAZETESİ / Nurhan İÇMEZ

TOKAT (İGFA) – Tokat’ta YETERLİ Parti’nin Belediye Lider adayı Dr. Şeref Menteşe’nin, 2019 yılında aldığı ceza nedeniyle adaylığının Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edilmesinin ardından, parti içinde ve kamuoyunda gergin bekleyiş sürüyor. İYİ Parti Tokat Vilayet Lideri Erkan Er’in açıklamaları ve Menteşe’nin duruşu, bu bekleyişi daha da kıymetli hale getiriyor.

İYİ PARTİ TOKAT’TA KARARLI: YENİ ADAY BEKLEMEDE

Erkan Er, YSK’nın aldığı karara ait, “Tokat halkının vicdanına havale ediyoruz” ifadelerini kullanarak, parti olarak yeni bir aday belirleme sürecinin başladığını belirtti. Er, “Seçim Konseyi’nin kesin kararını bekliyoruz. YSK bize bir mühlet tanıdı. Bu müddet zarfında yeni adayımızı belirleyeceğiz” dedi.

ŞEREF MENTEŞE: “HUKUK VE HAK GASPINA SEYİRCİ KALMAM”

Dr. Şeref Menteşe ise, kendisi hakkında çıkan haberlerin temelsiz olduğunu ve yargı sürecine güvendiğini belirterek, “Tokat’ın kaygısıyla sıkıntılandım. Beni durdurmak için yapılan her türlü hukuk ve hak gaspına seyirci kalmam mümkün değil” sözlerini kullandı. Menteşe, “Kapalı kapılar ardında istediğini konuşup yüz yüze gelince kameraların önüne gelince de hiçbir şey yokmuş üzere davranan bir zihniyetin karşısında dimdik ayağa kalktık. Evet, yapmış olduğumuz bu çalışmanın çok rahatsız ettiğini gördük. Elbette ki yargı bir karar verir. Halihazırda tarafıma bildiri edilmiş resmi bir yazı yoktur. Yalnızca bunu fırsata çeviren goygoycular var. Ve en değerlisi de siyasi nezaketten nasibini alamamış soytarılar var. Bunlar ise Türk yargısına olan saygıyı ortadan kaldırdıkları üzere beşere olan saygıyı da yok ettiler” formunda konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir