Sabah yazarı Güngör, bir oteli 9 bin kişiye satmaya kalkan şirket hakkında yazdı: Ortada satılan otel de yokmuş

Yüksek kâr vaadiyle vatandaşın parasını alan sistemin son oyuncusu VClub oldu. Okan Bayülgen‘le reklam yapan şirket Alaçatı’da üzerinde haciz bulunan oteli 9 bin bireye birer metrekare paylı olarak 325 biner TL’ye satmaya kalktı. 400 kişiyi ağına taktı. Sabah muharriri Dilek Güngör, bugünkü yazısında, aslında ortada satılan bir otelin bile olmadığını belirtti.

Belirtilen ayrıntılara nazaran, VClub reklamlarında, Çeşme Alaçatı otelinde 10.000 şahsa tapu verileceği argüman ediliyor. Bodrum Torba’da ise yazlık konutlar 2+1’ler 350 bin, 1+0’lar 67 bin 500 TL’den pazarlanıyor. Herkese garantili kâr ve yurtdışında tatil vaadinde bulunuluyor. Alaçatı’daki otel 1/9000’lik hisseye ayırarak satılmaya çalışılırken, pay sahibi olanlara 30 bin TL kira verileceği öne sürülüyor. Otelin 1 metrekaresi yani tek tapu bedeli 1 Aralık prestijiyle 325 bin TL’den satışa çıkarıldı. Bu mantığa nazaran otelin kıymeti 3 milyar TL’yi buluyor.

Okan Bayülgen’li reklam 

VCLub’un gündem olmasının akabinde şirketin TV’lere, internet sitelerine verdiği Okan Bayülgen‘li reklamlarda yüksek gelir garantisi sunarak, mezardan bile küçük bir metrekarelik paylarla 9 bin şahsa reklamları durduruldu. Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü firmanın reklamlarını tedbiren durdurma kararı alırken, kontrol için de müfettiş görevlendirdi.

Dilek Güngör, bugünkü yazısında aslında ortada satılan bir otelin bile olmadığını belirtti. Güngör, köşesinde şu sözleri kullandı:

“Ancak benim yazdıklarım devede kulakmış…
Zira hissedarlara satılan bir otel bile yokmuş!

Süreç türel boyuta taşınınca resmi evraklar (tapular, kontratlar, muvafakatlar vs) ortaya saçıldı. Bu evrakları inceledikçe de milyarlık mağduriyete neden olacak sistemin fotoğrafı daha da netleşti. Reklamlarında ‘Her şeyimiz yasal, gelin otele ortak olun’ diye pazarlanan hatta Okan Bayülgen’i otel sahibi üzere sunan VClub, toprakla binayı tapuda ayırarak oteli kendi üzerine kaydettirmiş…

Otelin altındaki tarlayı ise millete metrekaresi 325 bin TL’den satmış… (O bölgede ortalama tarla fiyatı 400-800 TL arası) Yani temelinde satışı yapılan 10 bin metrekarelik toprak kesimi… Otelin üst kullanım hakkı VClub’ın kendi şirketi VBT Turizm Otelcilik ve Gayrimenkul’de… O yüzden, buradan şunu söyleyeyim…
325 bin TL para sayıp V Club’a ortak olduğunu düşünenler yarın öbür gün The S Oteli’ne gidip ‘burası bizim’ filan demeye kalkmasınlar…

Valla üzücü çuvallarlar…
Haa, şirket tapuda bir de laf kalabalığı yapmış… Tapuya ‘çatalı, bıçağı, saksıyı, yastığı’ kaydettirmiş… Nedense 4 katlı betonarme otel binasıyla ilgili tapu kaydında tek bir cümle yok.”

Yazının tamamı için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir