‘EYT düzenlemesi yılbaşından önce çıkıyor’

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, parti genel merkezinde, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Federasyonu Genel Başkanı Gönül Boran ve dernek liderleriyle basın toplantısı düzenledi. Partilerinin toplumdan gelen haklı taleplerin sesi ve temsilcisi olduğunu, meselelerin tahlilinde uğraş gösterdiğini anlatan Destici, ” Eyt’nin bir hak uğraşı olduğunu, bu hakkın kesinlikle iadesi edilmesi gerektiğini daima söyledim, söylemeye de devam ediyorum. Ben de 3 sene emeklilikte yaşa takıldım. Sizin halinizi en âlâ bilenlerdenim.” dedi.

“İNŞALLAH YILBAŞINDAN EVVEL YASA ÇIKIYOR”

Milyonları heyecanlandıran bir çıkışta da bulunan Destici, “Geçmişte bir mağduriyet yaşandı ve bugüne kadar devam etti. Bize düşen, bu mağduriyeti kimin yaşattığını hatırlatmak lakin yanılgı oburunun diye biz bunu görmezden gelemeyiz. Eyt’lilerin anasının ak sütü üzere helal olan emeklilik haklarının bir an evvel kendilerine verilmesi gerekiyor. Adalet var, tecelli ediyor. Yasa inşallah yılbaşından evvel çıkıyor. Vermiş olduğumuz çabayı inşallah kazandık.” sözlerini kullandı.

Destici, yasanın nasıl çıkacağının da kıymetli olduğunu, düzenlemenin 8 Eylül 1999’dan evvel işe başlayan herkesi kapsaması gerektiğini lisana getirdi.

EYT FEDERASYONU BAŞKANI: HABERLER SEVİNDİRİCİ

Toplantıya katılan EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran da EYT konusunda verdikleri çabada her vakit yanlarında olan Destici’ye teşekkür etti. Boran, EYT düzenlemesinin yıl başından evvel yasalaşacağına ait haberin sevindirici olduğunu kelamlarına ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir