Akbaş çiftinin balayındaki sır ölümü! Yakınları isyan etti

11 Mart’ta İstanbul’da evlenen Memnun ve Baht Akbaş çifti, balayı için Kapadokya’ya gitti. Çift burada kalacakları otele yerleşti. Sonraki gün balon cinsine katılacak çift, bir turizm şirketiyle anlaştı. Turizm şirketi pazartesi sabaha ikili ulaşamayınca otele gitti. Otel yetkililerine durumu anlattı ve tıp için çifti almaya geldiklerini söyledi. Otel işçileriyle birlikte çiftin kaldığı odanın kapısına giden turizm şirketi çalışanları çifti aradı lakin telefonları çalmasına karşın açan olmadı. Bunun üzerine durumdan şüphelenen otel işçileri yedek anahtarla odanın kapısını açtı.

Çalışanlar içeride Memnun ve Baht Akbaş çiftinin hareketsiz yattığını gördü. Görevlilerin ihbarıyla otele gelen sıhhat grupları, çiftin hayatını kaybettiğini belirledi.

KAZAN DAİRESİNDEN SIZAN GAZ MI ÖLDÜRDÜ? OTEL SAHİBİ GÖZALTINDA

Jandarmanın olay yerinde yaptığı incelemenin akabinde çiftin cesetleri, otopsi raporu için Nevşehir Devlet Hastanesine kaldırıldı. Akbaş çiftinin kaldığı otel odasının altında bulunan kazan dairesinden çıkan karbonmonoksitin odalarına sızması sonucu zehirlenerek hayatlarını kaybettikleri öne sürüldü. Jandarma takımlarının incelemesi sonucunda otelin sahibi E.A.’yı gözaltına alındı.

Yeni evli çiftin cenazeleri yapılan otopsi çalışmasının akabinde İstanbul’a getirildi. Çift için Avcılar’daki Zeynebi Kübra Camii’nde cenaze merasimi düzenlendi.

Törene CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da katıldı. Öğlen namazına müteakip kılınan namazda çiftin yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Mutlu ve Mukadderat Akbaş’ın cenazeleri, cenaze namazının kılınması ve helallik alınmasından sonra defnedilmek üzere Esenyurt Gülbahçe mezarlığına götürüldü.

“OTELİN BÜYÜK İHMALİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ”

Akbaş çiftinin yakınları, sorumluların cezalandırılmasını istedi.

Mutlu Akbaş’ın dayısı Ali Koç, “Cumartesi günü düğünleri oldu, Pazar günü balayına gittiler. Sağlıklı gittikleri yerden cenazeleri döndü. Kaldıkları otelin büyük bir ihtimali olduğunu düşünüyoruz. Emniyet güçleri ve jandarma kumandanlarımızın bize verdiği bilgi şu doğrultudadır ki kaldıkları bölge mühürlenmiştir ve sorumlu olanlar da şu an gözaltındadırlar. Bu davayı takip edeceğiz hiçbir vakit bir davanın peşini bırakmayacağız” dedi.

“GİTTİKLERİ GÜN AMBULANSLA HASTANEYE GİTTİLER, 24 SAATTEN FAZLA MÜHLET GAZA MARUZ KALDILAR”

EN KEYİFLİ GÜNLERİNDEN GÖRÜNTÜLER

Öte yandan çiftin kına gecesi ve nikah günlerinde çekilen manzaraları ortaya çıktı. İmajlarda Keyifli Akbaş’ın kına gecesi eşini alnından öptüğü ve Mukadderat Akbaş’ın nikah memurunun sorusuna evet dediği anlar yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir