ABD’nin göbeğinde kan donduran olay! Camiye gidiyordu, hayalet silahla vuruldu

Amerika Birleşik Devletleri yeniden silahlı bir hücuma sahne oldu.

New York eyaletinde yer alan Brooklyn’deki kanlı hücumda Thomas Abreu isimli tetikçi, ortalarında Homod Ali Saeidi’nin de olduğu 4 kişiyi vurdu.

“AİLEMİZ MAHVOLDU”

Saldırganın vurduğu yaralılardan yalnızca 86 yaşındaki Saeidi hayatını kaybetti. Yaşlı adamın oğlu New York Post gazetesine yaptığı açıklamada ailesinin mahvolduğunu belirterek, “Bu müthiş. 86 yaşındaki bir adamın başına bu türlü bir şey geleceğine inanamıyoruz.” dedi.

Alsaedi, babasının 1962’de Yemen’den Amerika’ya daha uygun bir hayat ve yeni fırsatlar için geldiğini söyledi.

CAMİYE GİDİYORDU, HAYALET SİLAHLA VURULDU

6 çocuk babası adamın taarruzun gerçekleştiği sırada Queens yakınındaki bir mescide gittiği öğrenildi.

25 yaşındaki saldırganın scooterı ile geldiği sokakta rastgele ateş açtığı görülürken, polis kaynakları, saldırganın 9 mm’lik bir “hayalet silah” kullandığını söyledi.

POLİSLER TUTUKLARKEN GÜLÜMSÜYORDU

Kan donduran atak güvenlik kameralarına saniye saniye yansırken, saldırganın polisler tarafından tutuklanırken gülümsemesi dikkat çekti.

Saldırının nedeni şimdi öğrenilemedi. New York Times gazetesinde yer alan haberde saldırganın ‘cinayete teşebbüs’ ve ‘yasadışı silah bulundurma’ suçlamaları ile karşı karşıya olduğu belirtildi.

86 yaşındaki kurbanın bölgede küçük bir market sahibi olduğu ve emekli olmadan evvel emlakçılıkla uğraştığı öğrenildi.

Babasını herkese latife yapan sevinçli bir adam olarak tanımlayan Alsaedi, ailesinin adalet beklediğini vurgulayarak, “New York’taki durum inanılmaz. Ve bu her geçen gün daha berbata gidiyor. Umarım yetkililer artan hata oranları ile ilgili bir şeyler yaparlar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir